Звіт

ЗВІТ

студентки IV курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

спеціальності 013 «Початкова освіта. Інформатика»

педагогічного факультету

Рівненського державного педагогічного університету

Мельничук Марії Миколаївни

за період проходження педагогічної практики в Торговицькій гімназії Підлозцівської сільської ради Дубенського району Рівненської області (с.Торговиця , вул.Замкова, буд.22) з 30.10.23 по 24.11.23 р.

          Я, Мельничук Марія Миколаївна, проходила практику педагогічну практику в 2 класі на посаді вчителя початкових класів та вчителя інформатики. Матеріальна база школи потужна та відповідає санітарно-гігієнічним нормам відповідно до рекомендацій МОЗ та МОН України: наявні класні кабінети початкового навчання з ігровими куточками, бібліотека, майстерні, їдальня, комп'ютерний клас , спортзал.

          Оскільки , я працюю в цьому навчальному закладі на посаді педагога-організатора , то я вже знайома зі школою, з директором , а також педагогічним колективом закладу. Моїм вчителем - наставником стала Мельничук Ольга Василівна . Вона володіє і вміло використовує інноваційні технології та новітні методики НУШ в освітньому і виховному процесі, що сприяє набуття життєвих компетентностей молодших школярів. Протягом усього перебування в школі я мала змогу отримувати консультації як від учителя, так і від адміністрації школи.

        Протягом 1 – го тижня відведених виробничої практики, я здійснювала спостереження за роботою вчителя, вивчала матеріальну базу класу, спостерігала й аналізувала роботу класного керівника та діяльність учнів під час уроків.

        Усі уроки , які були мною проведені , були обговорені з учителем заздалегідь. Також після кожного уроку, вчитель надавав свої коментарі та рекомендації з приводу того, як покращити роботу.

        При підготовці уроку я зверталась до календарно-тематичного планування, програми курсу. Це допомогло мені з'ясувати мету та завдання кожного уроку. Після чого, спираючись на навчальну, розвивальну та виховну мету, будувала конспект уроку. При плануванні та проведенні уроку я намагався врахувати загальнодидактичні принципи навчання.

         Практика у школі допомогла виробила багато практичних умінь і навичок. Я вдосконалила вміння проводити уроки з усіх навчальних дисциплін учнів 2 класу, перевіряти різні види письмових робі, оцінювати та аналізувати усні роботи, працювати над наочністю у класі, виготовляти дидактичний матеріал для уроків.

         Під час проходження навчально-виховної практики, я зрозуміла, що для мене вона стала дуже корисна, тому що сприяла закріплення інтересу до професії вчителя, а також формуванню педагогічних здібностей.

          Протягом виробничої практики я здійснював не тільки навчальну, але і виховну діяльність, проводила виховні заходи на такі теми: «Свято дідусів та бабусь», «День гарбуза», «День гідності та свободи», намагалася, щоб навчальний процес для дітей був цікавий і пізнавальний, проводила індивідуальну роботу з дітьми з дотриманням всіх правил і норм.

        На перервах ми проводили хвилинки-цікавинки та рухливі ігри для розвитку в учнів уваги, мислення, пам'яті, спритності та витривалості. Важко вдавалося підвести учнів до сприйняття наочності та організувати роботу з нею. Найцікавішими для учнів виявилися вправи, де вони будь-яким шляхом створюють щось нове, своє власне. Колективна творча робота не тільки підвищує рівень знань учнів, а й об'єднує клас, робить його більш дружнім та виховує загальнолюдські якості.

Висновки:

1. Педагогічна виробнича практика закріпила мої знан­ня з фахових і психолого-педагогічних дисциплін, здобу­ті в університеті, та дала змогу застосувати їх на прак­тиці.

2. Закріпила вміння проводити різні типи уроків, застосовувати різні методи й форми роботи, які ак­тивізують пізнавальну діяльність учнів.

3. Закріпила впевненість у правильності вибору професії й фаху, вдос­коналювати свої педагогічні здібності, розширювати свою ерудицію.

5. Виконувала функції вчителя початкових класів й мала змогу випробувати себе в них.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати