
Освітнє середовище класу
Шкільний клас, як освітній простір в НУШ відіграє роль не лише місця де діти перебувають під час уроку, він приймає участь і допомагає в процесі навчальної діяльності дітей та у роботі вчителя. Освітній простір класу , в якому я проходила практику, умовно розділили на зони такі, як:
- Навчально-пізнавальної діяльності;
- Ігрова;
- Художньо-творча;
- Дослідницька;
- Відпочинку;
- Осередок вчителя.
Зона новин
Зона навчально-пізнавальної діяльності – це місце де відбувалась основна навчальна діяльність класу, як групова так і індивідуальна. Ця зона обладнана партами, дошкою для навчання та телевізором. Навчально-пізнавальну зону наповнили стендом з розкладом уроків, плакатами а також календар днів народження учнів.
Ігрова зона – це місце в класі для активного відпочинку та ігор. Воно було обладнане столом для ігор та килимком, на якому діти легко та комфортно розміщувалися. Наповнення ігрової зони було різноманітним , це настільні ігри, пазли, конструктори, розвиваючі ігри та інвентар для проведення рухливих ігор.
Зона художньо-творчої діяльності – це зона в якій діти реалізовували свій творчий потенціал . Цей осередок був наповнений її можна наповнити, альбомами для малювання, фарбами, фломастерами, всім, що потрібне для втілення творчих фантазій учнів. Творча діяльність позитивно впливала на інтелектуальні можливості дитини, а також допомагала знизити емоційне напруження.
Дослідницька зона – це осередок дослідницько-пізнавальної діяльності учнів. В дослідницькій зоні розміщувався природничий куток, в якому діти спостерігали за ростом рослин, також в ньому можна встановити акваріум з рибками. У цій зоні учні вивчають будову сонячної системи і землі, знайомляться з природними та погодними явищами, тому наповнення осередку стендами, друкованими матеріалами, плакатами, глобусом, макетом сонячної системи і землі та мікроскопом сприятимуть розвитку дослідницьких здібностей дітей.
Зона новин - Цей простір відповідає за формування навичок невербального спілкування. Тут діти можуть подивитись розклад уроків, інформацію про дні народження, шкільні свята та позашкільні заходи. Там само ви розмістите і куточок чергових та дошку об'яв. Доречно вивішувати тут і матеріали з опитуваннями. Що тут може бути? Стенд «Новини нашого Класу», календар, розклад, об'яви, списки завдань.
Осередок вчителя – це безпосередньо робоче місце вчителя, яке він облаштував, оформив і наповнив за власним смаком. Цей осередок передбачав зручний стіл і стілець,шафу для дидактичних матеріалів, стелаж з контейнерами куди помістяться всі необхідні робочі засоби. Робоче місце вчителя було розміщений таким чином, що він міг спостерігати за дітьми у всіх зонах класу.