
Характеристика учнів 2 класу
1. Склад класу: 2 клас складається з 13 осіб, з них 8 дівчаток і 5 хлопці, вік класу в середньому 7 років, всі вони організовані та працездатні, розвинуті відповідно до свого віку.
3. Рівень розвитку колективу: на даному етапі колектив повністю сформований, учні добре ладнають один з одним, підтримують та допомагають, атмосфера в класі привітня та дружня. В класі сформований актив – учні які несуть певну відповідальність у тій чи іншій сфері шкільного та класного життя, вони активно приймають участь в діяльності школи та класу, уміло виконують свої обов'язки, їх діяльність спрямована на підтримання взаємозв'язку в колективі класу.
4. Рівень морально-духовного розвитку колективу: кожний учень класу – індивідульний, але разом вони складають цілісний механізм. Рівень їхнього сприйняття загальнолюдських цінностей - вище середнього, на етапі формування; провівши уроки, стало зрозуміло, що учні сприймають загальнолюдські цінності і у них виховане почуття бережливого ставлення до цих цінностей; вікові особливості учнів класу передбачають їх бурхливий вияв емоцій та почуттів та реакції на них; проте, діти знають міру у виявленні емоцій і намагаються стримуватися у відповідних ситуаціях.
5. Рівень фізичного розвитку колективу: загальний стан здоров'я учнів на вище середнього рівні; ставлення до фізичної культури і спорту позитивне, учні ведуть активний, здоровий спосіб життя.
6. Рівень трудового виховання: учні класу ставляться відповідально до трудової діяльності, виконують поставлені їм завдання без вагань, змушувати не приходиться, все виконується відповідально, чітко і своєчасно.
7. Рівень естетичного виховання: помітно, що почуття прекрасного у дітей класу сформоване на високому рівні, адже вони цікавляться різними видами мистецтва, дівчата відвідують вокальні заняття, дехто з дівчат та хлопців чудово малюють.
8. Шляхи та засоби подальшого формування класного колективу: колектив класу сформований, проте було б добре, щоб діти частіше проводили час разом у позаурочний час, виконували завдання, в яких могли брати участь усі, варто було б разом відвідувати психологічні та соціальні тренінги, брати участь в художніх гуртках.
Учнів класу пов'язують спільні інтереси: ігри на перервах, сусідство на вулиці, сидіння за партою. Товаришують і в школі й поза нею. Яскраво виражена дружня група хлопчиків. Діти в основному мають задовільний рівень активності.
Батьки учнів зацікавлені в організованості класного колективу, у навчанні та вихованні своїх дітей, а тому є активними учасниками освітнього процесу. Робота батьківського комітету задовільна. Ставлення до школи проявляється у співпраці та взаєморозумінні.